Siiri i brudasek


Siiri i brudasek

Autor: Tiina Nopola

Tytuł oryginalny: Siiri i brudasek

Wydawca: Wilga

ISBN: 978-83-280-0040-7

Liczba stron: 32

Wymiary: 200mm x 265mm

Okładka: twarda


Przejdź do sklepu

Pięknie ilustrowane i pełne humoru książki o przygodach Siri są ulubioną lekturą dzieci w kilkunastu krajach na świecie. Teraz także nasi najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję zaprzyjaźnić się z sympatyczną Siri.

Siri to wesoła i bardzo rezolutna dziewczynka, z którą każdy chce się zaprzyjaźnić.  Ma głowę pełną szalonych pomysłów i niespożytą energię do zabawy. Ma także trzech dobrych kumpli: Dużego Otto, Średniego Otto i Małego Otto. Razem tworzą zgraną paczkę przyjaciół. 

„Siri i brudasek”, „Siri i nowi przyjaciele”, „Siri strzela gola” (premiera 22.01.2014), „Siri i pies sąsiada” (premiera 22.01.2014)

 
"Siri i brudasek". Małego Otto odwiedza kuzynka Kerttu. Siri nigdy nie widziała takiego brudaska. Kerttu skacze w kałuży błota, tarza się w piaskownicy, a podczas urodzin Małego Otto wpycha do swojej buzi kilka pulpecików naraz. Siri uważa, że Mały Otto, Średni Otto i Duży Otto są dziecinni. „Oni chcą się bawić z Kerttu w kałuży” – zwierza się mamie. W końcu wymyśla sposób, dzięki któremu nie straci przyjaźni chłopców…
 
„Siri i nowi przyjaciele”. Siri chciałaby mieć rodzeństwo. Pyta, czy mama urodzi siostrę lub brata. Niestety, mama nie ma dobrych wiadomości dla córki. „Jeżeli nie możemy mieć dziecka – stwierdza Siri – to musimy mieć psa”. „Porozmawiamy o tym za godzinę” – mówią jej rodzice, ale później o tym zapominają. Dziewczynka postanawia sama się postarać o czworonoga. Niedługo potem poznaje trzech chłopców. Czy Mały Otto, Średni Otto i Duży Otto pomogą jej spełnić marzenie o własnym przyjacielu?


Zobacz również

Siiri i przyjaciele

Siri chciałaby mieć rodzeństwo. Pyta, czy mama urodzi siostrę lub brata. Niestety, mama... Czytaj więcej

Panny i wdowy t. I

Rok 1864. Klęska powstania styczniowego dla wielu jego uczestników oznacza konfiskatę... Czytaj więcej

Panny i wdowy t. III

Trzeci tom, nowej, trzytomowej edycji głośnej sagi Marii Nurowskiej, przeniesionej na... Czytaj więcej

Kontakt

Grupa Wydawnicza
Foksal Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 12 00-391 Warszawa
Tel. 22 826 08 82
Faks 22 380 18 01
Email: biuro@gwfoksal.pl